Nolikums

Valsts asinsdonoru centra sabiedrības izglītošanas un jauniešu piesaistes integrētā kampaņa

 

1. Mērķis un norises laiks.

ASINS DRAUGU AKADĒMIJA! Tā kā skolēni ir vecumā līdz 18 gadiem, un paši asinis nodot vēl nevar, centrālais akadēmijas uzdevums ir informēt skolēnus par šādu iespēju nākotnē, laicīgi mazināt iespējamās bažas par donorēšanas procesu, kā arī motivēt viņus nākotnē nodot asinis un tādējādi sniegt savu palīdzību tiem cilvēkiem, kam asinis ir nepieciešamas. Otrs virziens, kur skolēni var sniegt savu ieguldījumu, ir būt par ruporu saviem līdzcilvēkiem, kuri jau ir pilngadīgi, lai aicinātu viņus nodot asinis.

Akadēmijas norises laiks: 10.11.2022. – 09.12.2022.

 

2. Dalībnieki.

2.1.Akadēmijā piedalās 6 vispārējās izglītības skolas (10. – 12. klase) no Veselību veicinošo skolu tīkla, 1 skola no katras pilsētas (Rīga, Ogre, Valmiera, Jelgava, Liepāja, Daugavpils).

 

3. Akadēmijas uzdevumi

3.1.Noskatīties izglītojošu lekciju tiešsaistē, kuru vadīs lektors no Valsts asinsdonoru centra

3.2. Iepazīties ar informāciju par asins ziedošanu www.asinsdraugi.lv mājaslapā.

3.3.Izveidot īsu video (TikTok video), plakātu vai infografiku (pēc izvēles) par tēmu “Kā kļūt par asinsdraugu?” ar mērķi mudināt nodot asinis tos cilvēkus, kas to jau drīkst darīt un nosūtīt uz asinsdonori@gmail.com līdz 09.12.2022.

 

4. Rezultātu paziņošana

4.1.Komisija izvērtē iesniegtos darbus par tēmu “Kā kļūt par asinsdraugu?” 10 darba dienu laikā.

4.2.Paziņo rezultātus 23.12.2022. www.asinsdraugi.lv mājaslapā un Facebook.

4.3.Apbalvo 1 aktīvāko klasi par labāko vizuālo materiālu par tēmu “Kā kļūt par asinsdraugu?” ar 12-15 picām klases vakaram no “Čili Pizza”, kā arī “Pranamat ECO” komplektu aktīvākās klases skolotājai.