Nolikums

1. Sacensību apraksts, mērķis, norises laiks.

ASINS DRAUGU KAUSS! Pozitīva sacensība bez konkurences, taču tiekšanās uz kopīgu rezultātu ar garantētu draudzības stiprināšanu. Aicinājums studentiem kļūt par donoru, paralēli sacenšoties par galveno balvu – ceļojošo ASINS DRAUGU kausu. Kā zināms, arī sportā ir jāņem vērā atbilstoši priekšnosacījumi – būt labā fiziskā formā, nelietot kaitīgas vielas, vēlams iepriekš sagatavoties un būt pārliecinātam par savu pienesumu sabiedrības labā, kā arī iedvesmot to. Katra dalība var izcelt uz pjedestāla veselas trīs dzīvības, kur netiek dalītas vietas, jo katra dzīvība ir līdzvērtīgā pozīcijā. Ja lielajā sportā tiek piesaukts – ĀTRĀK, AUGSTĀK, TĀLĀK!

Tad ASINS DRAUGU KAUSĀ – PASTEIDZIES, ZIEDO, IZGLĀB!

Sacensību mērķis – aicināt studentus ziedot asinis, iedrošinot kļūt kursabiedrus par asins draugiem un ziedot asinis kopā. Motivēt ziedot asinis un saprotami skaidrot vajadzību un ieguvumus, mazināt bailes un mudināt jauniešus domāt par savu veselību. Parādīt, ka ziedot asinis ir veselīgi, nesāpīgi, ātri un ļoti nepieciešami. Motivēt augstskolas u.c. augstākās izglītības iestādes pieteikties ASINS DRAUGU kausam.

Sacensību norises laiks: 10.11.2022. – 30.12.2022.

 

2. Dalībnieki.

ASINS DRAUGU KAUSĀ kā donori var piedalīties:

  • Augstākās izglītības iestādes studenti un darbinieki.
  • Citi cilvēki, kas nav šīs augstskolas studenti vai darbinieki – draugi, vecāki, brāļi, māsas, kolēģi, bijušie studenti u.c., kuri var kļūt par donoru norādot, kuru augstskolu viņi pārstāv.

 

3. Sacensību noteikumi.

3.1.Par ceļojošo ASINS DRAUGU kausu sacenšas augstākās izglītības iestādes. ASINS DRAUGU kauss ir mākslas darbs – skulptūra, ko par godu šīm sacensībām ir izveidojis mākslinieks Ginters Krumholcs.

3.2.Ceļojošo kausu saņem tā augstskola, kura savākusi lielāko punktu skaitu sacensību laikā. Nākamajā gadā kauss tiks nodots tālāk nākamā gada uzvarētājam.

3.3.Augstskolas vērtēšanas posmā tiek sadalītas divās apakšgrupās saskaņā ar studējošo skaitu, lai veidotu līdzvērtīgu konkurenci. Kausi arī ir divi – katrs savā apakšgrupā.

3.3.1.Apakšgrupa Nr.1 – Valsts augstkolas – Latvijas Universitāte, Rīgas Tehniskā universitāte, Rīgas Stradiņa universitāte.

3.3.2.Apakšgrupa Nr.2 – Pārējās Valsts augstskolas, akadēmijas un koledžas, Juridisko personu dibinātās augstskolas.

3.3.3.Koledžas, kuras ietilpst kādā no Valsts augstskolām piedalās sacensībās atsevišķi nevis zem augstskolas vārda, kā, piemēram, Latvijas Universitātes P.Stradiņa medicīnas koledža, Latvijas Universitātes Rīgas Medicīnas koledža, Daugavpils Universitātes Daugavpils medicīnas koledža un Rīgas Stradiņa universitātes Sarkanā Krusta medicīnas koledža.

 

4. Punktu skaitīšana un rezultātu paziņošana.

4.1.Nododot asinis pārstāvētā augstskola jāatzīmē anketā un jānodod reģistratoram.

4.2.Katrs donors, kurš izvēlas pārstāvēt kādu no augstskolām, tiek ieskaitīts kā viens punkts.

4.3.Reizi nedēļā, pirmdienā, dati par asins ziedotājiem tiks atjaunoti un publicēti mājaslapā, kur līdz sacensību beigām donori varēs redzēt sacensību starprezultātus.

4.4.Viena augstskola no katras apakšgrupas, kas savākusi lielāko punktu skaitu, saņems ceļojošo kausu. Rezultāti tiks paziņoti 30.12.2022. mājaslapā un Facebook.

4.5.Sacensību beigās tiks paziņots arī kopējais donoru skaits pa visām augstkolām. Sasniegtais skaitlis kļūs par rekordu, kuru tiekties pārsniegt nākamajā gadā.

4.6.Ceļojošo kausu katrai augstskolai pasniegs VADC pārstāvis, vienojoties par abām pusēm izdevīgāko laiku.

 

5. Publicitātes aktivitātes.

5.1.Donori tiek aicināti sociālajos tīklos dalīties ar asins ziedošanas faktu, izmantojot mirkļbirku #asinsdraugukauss. Tā ir iespēja piesaistīt savai augstskolai papildu donorus!

5.2. Dalīties ar informāciju tālāk. “Pat ja šī informācija neattiecas uz tevi, pastāsti par to kādam, kuru tas varētu interesēt!”